Typy na domácí příkrmy

Tak jste se milé maminky dočkaly a čeká na vás velký krok v životě vašeho robátka. První příkrmy jsou konečně tady. Určitě jste se na tuto chvíli těšili a možná i něco málo zjišťovali. V tomto článku se dozvíte, jak si přípravu domácích příkrmů co nejvíc zjednodušit.


Pravda je taková, že strávíte spoustu času v kuchyni a výsledkem bude snězených pár lžiček – doslova pár. Pokud jste miminko dosud plně kojili a má už půl roku, možná jste si sami všimli, že dítě na vás kouká, když jíte a rádo by ochutnalo. A to je ideální čas. Zavádění příkrmů je běh na dlouhou trať. Kojenec bude zprvu jen ochutnávat.

Na úplný začátek se doporučuje připravovat jeden druh zeleniny. Tu budete podávat dítěti po tři dny, a pak k ní přidáte další druh, potom další a další. Tato metoda je výborná, protože pomáhá odhalit případné alergie na potraviny. Je jasné, že uvařit ze začátku jednu mrkvičku nebude problém, ale později budete přemýšlet jak celý proces zjednodušit.

Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Proto si vezměte velký hrnec a naházejte do něj různou zeleninu – mrkev, petržel, brambor, brokolice, květák, pastyňák, batáty a cokoliv vás napadne. Zeleninu vyvařte. Připravte si tyčový mixér, ten bude vašim společníkem pro nadcházejících pár měsíců. Začněte mixovat každý druh zeleniny zvlášť a poté s ní naplňte formičku na domácí nanuky (prodavá se například v IKEA). Do formičky se vleze cca 80 ml, což je pro začátek ideální množství. V případě, že už dítěti podáváte kombinace zeleniny, dejte do formičky i ty (například mrkev spolu s bramborem). Zeleninový vývar, který zůstal v hrnci rozhodně nevylévejte. Použijte nádobku na výrobu ledu. Až vše zhládne, vložte formičky do mražáku. Po zmrazení vývaru vyklopte kostičky a vložte jej do igelitového sáčku, který znovu vraťte do mrazničky.

stockvault-ice-cream-candy119594Takto připravené příkrmy potom jednoduše vytáhnete a rozmrazíte vždy společně zelenina z „nanuku“ a kostička vývaru. Po rozmrznutí vše ohřejte a přidejte kousek másla anebo kapičku olivového oleje.

Pokud již podáváte masozeleninové příkrmy, postup opakujte a do hrnce se zeleninou přidejte i kousek libového například kuřecího masa. Maso potom vyjměte a rozkrájejte na co nejmenší kousky a opět zamražte společně s vývarem.

Věřím, že se vám vyplatí si příkrmy takto připravit, ale pro jistotu se obrňte velkou dávkou trpělivosti. A opakujte si, že vše rychle utíká, takže se ani nenadějete a váš drobeček bude jíst to stejné co vy.

Autor: Eva Malá


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.