Reportáž z letošních Velikonoc

Tak a je to, ženy, Velikonoce jsou u konce. Bolí vás zadečky? Vaše drahé polovičky jsou bohatě obdarované?
Tento rok je mi ze svátků jara tak trošku smutno. Staré tradice, tak jak je znali naši prarodiče, prostě upadají do zapomnění. Když něco starého končí, nové zase započne, ale v tomto případě si tím tak jistá nejsem. Příspěvky na diskuzích typu: ,,Berana nepeču, stejně ho nikdo nežere. Nesnáším Velikonoce, nikomu neotvírám a jdu do p*dele,“ jsou opravdu smutné. Ať už se nám to líbí nebo ne, jsou prostě tradice, které k Česku patří a dělají ho naší milovanou rodnou hroudou. Chtělo by to zase nějaké to NÁRODNÍ OBROZENÍ.


Nejsem zastánce mlácení ženského pokolení hlava nehlava. Ani masochista, který by si liboval v procházení mezi poházenými vajíčky po ulicích, protože co nejsou prachy, alkohol nebo kvalitní čokoláda, to je přece dobrá munice a je jedno jakou si kdo dal s malováním vajec práci. Ovšem pokud si dá někdo záležet a uplete pomlázku, udělá si čas, aby vás navštívil (nějakou protivnou kamarádku nebo známou by přece šlehat nešel), dává to těmto svátkům nové kouzlo. A seznámit se s někým na velikonoční pomlázce? To by byla dobrá historka pro vnoučátka :-).
Já osobně jsem byla vymrskána, polita a ovoněna sice dostatečně, ale kdyby došlo ještě víc malých koledníků, vůbec bych se nezlobila, holt maminkovské pudy někdy nezastavíte.

Pěkný den přeje Petra


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..