Recenze knih Larse Keplera

Pokud právě zvažujete, jak se zabavit během ponurých podzimních a zimních večerů, měla by vaše volba padnou na autora Larse Keplera. Jeho knihy jsou neskutečně napínavé a velmi čtivé. Od nich se nebudete chtít odtrhnout.


Lars Kepler ve skutečnosti není muž, ale partnerská dvojce švédských autorů. Pod tímto pseudonymem se schovávají manželé Ahndorilovi. Jejich spojení je překvapivě dokonalé, v knize najdete prvky ženského i mužského autorství.

Do českého jazyka bylo dosud přeloženo pět jejich detektivních románů. Konkrétně jsou to knihy Hypnotizér, Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně, Písečný muž a Stalker. Všechny knihy v sobě mají surovost, se kterou se obvykle setkáváme u autorů ze severských zemí. Jsou geniálně napsány, takže se čtenář nestihne nudit. Dějová linie je spletitá, ale přehledná. Jedná se zde o thillery v moderním pojetí detektivního žánru. Společným jmenovatelem všech knih je postava komisaře Joony Linny, který se objevuje v každém díle série, ať už jako hlavní postava nebo okrajová. On sám není jen policejním vyšetřovatelem, ale jeho osoba je pokryta stínem tajemství. Joona Linna nutí čtenáře ke čtení dalších knih o něm. Je zaručené, že nezůstanete jen u prvního dílu série. Knihy na sebe navazují volným způsobem. Nejde o jeden příběh, který by se táhl přes pět knih. Naopak každá je originální s úžasnou zápletkou, která je vyřešena na konci knihy, až na malý detail, který vám nedá spát. Vedlejší postavy se do děje vracejí a překvapivě do něj v mnoha případech zasahují. Například samotný hypnotizér musí znovu bojovat o život svých blízkých v poslední knize autorů Stolker.

Práva na knihy Larse Keplera byly prodány do více než 30 zemí a všude se z nich stal bestseller. S touto sérii jistě vyplníte ponuré večery a možná se budete i trochu bát, ale zaručeně se skvěle pobavíte. A jestli na čtení, tak úplně nejste, nevěšte hlavu. První díl Hypnotizér byl zfilmován!

Autor: Eva Malá


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..