Proč je důležité i doma vypadat dobře?

Všechwoman-885958_640ny asi známe pojem oblečení ,,na doma“ a ,,na ven“. Do společnosti se většinou upravíme, namalujeme, načešeme, zkrátka chceme vypadat co nejlépe, protože nám zále
ží na tom, jak působíme na ostatní. Co si ale neuvědomujeme je fakt, že lidi, které potkáme na ulici, už nikdy vidět nemusíme a nemusí nás ani zajímat, co si o nás myslí.  Kdežto doma se vídáme s rodinnými příslušníky, kteří patří do našeho života napořád, ať už se hádáme, milujeme nebo se spolu nebavíme, je to jedno, prostě k nám patří a nemůže je nikdo jiný nahradit. Právě na tyto lidi působíme svým vzezřením nejvíc, dáváme jim tím najevo, jak si sami sebe vážíme. Ten kdo doma chodí v otrhaném oblečení a raději neotevře, když někdo zazvoní, protože se stydí za to jak vypadá, opět přemýšlí nad tím, jak působí na svého souseda, ale jak ho vidí jeho děti, manžel, sestra, prostě rodina, na to už nějak ohled nebere, což je velká škoda. Dává tím najevo, že proč je důležité i doma vypadat dobře?


Dobře, upraveně může vypadat jen ve společnosti nebo práci, ale sám si ubírá možnost obléct si nebo vyzkoušet věci, které by rád, které někde viděl a moc se mu líbili, ale třeba si ještě není jistý jestli to bude vypadat dobře a někdo se mu nevysměje. Domácí oblečení nabízí hodně možností od pohodlného uvolněného stylu, až po třeba krajně vulgární, který se nehodí nikam jinam než do ložnice. Jsem přesvědčena, že pokud se budete snažit vypadat dobře hlavně před svým manželem, snižujete tím možnost, že se rád poohlédne jinde a určitě to nebude nějaká dáma, která chodí jako otrhánek s umaštěnými vlasy. Pokud bude vidět, že o sebe hezky pečujete bude mít chuť vás častěji vzít ven nebo vám něco pěkného koupit, se ostatním a pod. Toto vše ovšem platí, pokud si vás dostatečně váží.

Chápu, že v případě maminek s malými dětmi je dost kámen úrazu jak finance, tak čas, který mají na sebe, ale když se chce, všechno jde. Děti také nechtěclothing-964878_640jí utahanou, naštvanou mámu, která s nimi sice tráví veškerý čas, ale jakým způsobem, nad tím už se často nezamyslíme. Určitě jsou lepší dvě hodiny plné smíchu a plnohodnotné pozornosti věnované dítěti, kdy se mu přizpůsobíte a budete si sebe navzájem užívat, než celý den ve stresu, vyčítání, nestíhání, napomínání a pod. Do toho všeho jste si vědoma, že nevypadáte zrovna dobře a to vaši náladu potáhne na bod mrazu. Takže se určitě žádná z nás nemusí sebemrskačit za pár desítek minut ve vaně, u kadeřnice, na nehtech, v obchodě, u zrcadla. Staré nepadnoucí oblečení věnujte charitě a oblékejte se podle toho co vám se líbí, nestavte se do pozice otrhánka, protože pak se k vám rodinní příslušníci budou i chovat. Jako k někomu, jehož názor je až na posledním místě, protože i péče o jeho osobu je až na posledním místě. Jak se říká: ,, Šaty dělají člověka“. Totalitní přežitek úporného schovávání oblečení, které se dědí generace, přetrhněte, pokud nechcete na okolí působit, jako zmrzlíci v době. Každá jsme byla nějak vychovaná a to nás pak ovlivňuje celý život ve spoustě věcech. Pokud se ale začnete jinak oblékat, uděláte první krok k tomu, aby jste změnila ducha doby minulé, který často zeje v našich skříních a nemá tam už co pohledávat. Žijte přítomností okamžikem a nakouknutím do budoucnosti. Minulost už byla, už ji nezměníme. Kdo je spokojený, ať nic nemění, kdo není musí začít u sebe.


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.