Pionýři v Brně

Ano čtete dobře, pionýři jsou stále mezi námi, ale z těch původních jim zbylo jenom jméno, neangažují se nikterak politicky ani neskládají žádné sliby. V současné době se pod vedením instruktorů a vedoucích věnují zájmové činnosti po celý rok a pokud vás láká vědět víc a přičichnout k jejich komunitě, není nic jednoduššího než se přihlásit na letní tábor.


Konkrétně v Brně existuje několik pionýrských skupin, které mají svoje jméno a vyskytují se v různých městských částech, kde si zvelebují svoje klubovny, které slouží k celoročnímu setkávání se. Oddíl navštěvují děti od předškolního až do pubertálního věku, poté se z nich může za předpokladu splnění zkoušek akreditovaných ministerstvem školství instruktor nebo vedoucí. Ve většině zásadnějších vyšších funkcí při práci s dětmi je podmínkou i pedagogické minimum, takže je o vaše ratolesti opravdu dobře postaráno.

Náplní práce pionýrů je bavit se s dětmi po celý rok, což spočívá většinou v jednotýdenních schůzkách na klubovnách, kde se učí první pomoc, poznávat přírodu, uzlovou techniku, kreativní vyrábění různých praktických či ozdobných předmětů, hrát venkovní či vnitřní hry zaměřené na zručnost, vytrvalost, použití inteligence a pod. Rozvíjí si tím sebevědomí, schopnost včlenit se lépe do společnosti, obstát při různých někdy i krizových situacích, které život často nabízí. Ve většině družinek se po celý rok hraje tzv.,, Motivačka,, na různá témata, která jsou pro děti aktuální nebo nesmrtelná a jsou vhodně zvolená pro jejich věk jako je například: Cesta kolem světa, Indiáni, Vesmír, Šmoulové a další.

Zájmová činnost vrcholí letním táborem, kam se můžete přihlásit i vy milí čtenáři nebo popřípadě a to spíš vaše ratolesti, sama jsem se zapojila až ve svých čtrnácti letech a můžu říct, že mi to pomohlo dokonce i v profesní kariéře. Navíc zde děti mají možnost navázat letitá přátelství, proběhnout se na čerstvém vzduchu, vyrazit na výlet, zkrátka čím déle tento článek píši, napadá mě toho víc a víc.

Takže pokud vám je vaše maminka ochotná vyprat oblečení plné táborových vzpomínek, nic nebrání tomu aby jste daly vaší fantazii nový rozměr.


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..