Pět nejpohodovějších filmů všech dob

Přemýšlíte jaký film si pustit? Chcete si odpočinout od akčňáku a romantických filmů o lásce, které na nás tvůrci chrlí ze všech stran a hlavně od nekonečných seriálů? Právě pro vás je tento článek. Připomeneme si pět nejpohotovějších filmů, na které jste možná už trochu zapomněli.


Kmotr

KmotrVýborný film, jeden z mála, který je tak úžasný jako jeho knižní předloha, kterou napsal Mario Puzo. Byl natočen v Americe v roce 1972. V hlavní roli se představí Marlon Brando jako hlava mafiánského kladu Vito Corleone. A samozřejmě Al Pacino, který ztvárnil Vitova syna Michaela. Film ukazuje souboje mafii, jejich praktiky a vypráví osudy členů rodiny Corleone. Hlavně zrod kmotra, kterým se stane zprvu slušný hoch Michael.

Film získal tři oskary a stal se hitem na celém světě. Kmotr je první díl trilogie. Ale ostatní kusy, už nejsou tak vydařené jako první část. Pokud se rozhodnete pro Kmotrovký maraton a pustíte si všechny tři díly, čeká vás nějakých 10 hodin zábavy.

Amélie z Montmartru

amelie_zmontmartru Pohoda v podobě příjemného filmu z německo-francouzské dílny. Amélie je pro někoho, tak trochu divná dívka. Žije stereotypní život, dokud nenajde doma zvláštní poklad. A začíná její mimořádné dobrodružství, na jehož konci čeká láska. Úsměvných momentů je ve filmu přehršel a navíc diváka nutí k zamyšlení, jak udělat svět kolem nás hezčí.

Pulp Fiction

Pulp FictionTen tu nemůže chybět. Geniální počin režiséra a scénáristy Quentina Tarantina. Film je žándrově v podstatě nezařaditelný, je to tragikomedie, thiller, detektivka, horor, drama, prostě všechno dohromady. Ale hlavně je to napínavé a snad neokoukatelné díky skvělému hereckému obsazení – John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman a další hollywoodské hvězdy.

Báječní muži na létajících strojích

Báječní muži na létajících strojíchDobrodružný komediální film. Natočen ve Velké Británii v roce 1965. Film vypráví příběh o leteckém závodě z Londýna do Paříže, děj se odehrává na začátku dvacátého století. V té době bylo létání ještě v plenkách, takže se do závodu přihlásili aviatičtí nadšenci z celého světa. Závod nakonec trval přes 25 hodin. Je to krásná rodinná podívaná.

 

 

Samotáři

samotari_lidi_malo_hulejKonečně i český zástupce. Úžasná komedie, skvělí herci, skvělé dialogy, skvělá hudba. Film vypráví příběh 7 lidí, jejichž osudy se v jeho průběhu mění a zároveň proplétají. Hlášky ze Samotářů se postupně stávají kultovními a baví už celé generace.

Snad jste se navnadili a minimálně jeden z těchto filmů brzo zkouknete, určitě nebudete litovat.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.