Minerály nejen podle znamení zvěrokruhu

Drahé kameny mohou ovlivnit vaši fyzickou i duševní pohodu. Rozdělují se na drahokamy a polodrahokamy, různí se svojí barvou, tvarem, nalezištěm i využitím. Ty s nejvyšším stupněm tvrdosti se používají i v průmyslu. Diamantem se například brousí další kameny apod. V tomto článku se zaměříme na ty dekorativní, které mohou zdobit vaše tělo nebo váš byt či dům. Důležité je uvědomit si, že neplní pouze okrasnou, ale i ochrannou funkci. Důkazem jsou třeba královské klenoty. Měly krále reprezentovat a chránit před zlem, podporovat jeho zdraví a psychiku. Švýcarský fyzik Walter Starck dokázal, že elektromagnetické záření kamenů má stejnou frekvenci, jako chvění buněk v našem těle, při použití v léčbě tak působíme podobným na podobné. Podle indiánů byly drahokamy stvořeny ze sedmi druhů světelných paprsků vysílaných ze sedmi planet sluneční soustavy, které byly převedeny do sedmi barev duhy. Každá planeta má k určitému kamenu vztah prostřednictvím barvy a její barva se v kameni odráží.


Znamení zvěrokruhu:

Beran 21.3.- 20.4. (OHNIVÝ OPÁL, RUBÍN, RHODOCHROSIT, AMETYST, TYGŘÍ OKO, KARNEOL, ČERVENÝ JASPYS)
Býk 21.4.- 21.5. (RŮŽENÍN, CHRYZOKOL, AVANTURÍN, ZÁHNĚDA, OPÁL, MALACHIT, MECHOVÝ ACHÁT, KARNEOL)
Blíženci 22.5.- 21.6. ( TURMALÍN, CHALCEDON, MECHOVÝ ACHÁT, TYGŘÍ OKO, AVANTURÍN, ŽLUTÝ JASPIS, CITRÍN, ZLATÝ TOPAZ)
Rak 22.6.- 21.6. ( RŮŽENÍN, LABRADORIT, MĚSÍČNÍ KÁMEN, AMAZONIT, KARNEOL, KALCIT, JANTAR, AVANTURÍN, CHRYZOKOL, 2)
Lev 23.7.- 22.8. (CHRYZOBERYL, ZLATÝ TOPAZ, CITRÍN, KUNZIT, DIAMANT, DRAVIT, KŘIŠŤÁL)
Panna 23.8.- 22.9. ( HEZIOTROP, CHRYSOPRAS, AMETYST, RUTIL, TURMALÍN, CHAROIT, TYGŘÍ OKO, CITRÍN, ŽLUTÝ TOPAZ)
Váhy 23.9.- 23.10. ( SERPENTIN, SMARAGD, JADEIT, MALACHIT, CAPIS LAZULI, JASIN, HELIOTROP, AKVAMARÍN, MAGNEZIT, TURMALÍN, OBSIDIÁN)
Štír 24.10.- 22.11. (GRANÁT, FLUORID, OBSIDIÁN, MALACHIT, CHRYSOPRAS, KARNEOL, HEMATIT, TURMALÍN)
Střelec 23.11.- 21.12. (LAPIS LAZULI, SODALIT, SAFÍR, DOLOMIT, AZURIT, MALACHIT)
Kozoroh 22.12.- 20.1. (KŘIŠŤÁL, DIAMANT, ONYX, DUMORTIERIT, MORGANIT, SLUNEČNÍ KÁMEN, TURMALÍN, MALACHIT, AZURIT)
Vodnář 21.1.- 20.2. (OPÁL, FLUORIT, ZKAMENĚLÉ DŘEVO, ARGONIT, MAGNEZIT, AKVAMARÍN, TYRKYS, AMAZONIT, TOPAZ
Ryby 21.2. 20.3. (AKVAMARÍN, MOLDAVIT, KUNZIT, ACHÁT, TYRKYS, AMETYST, FLUORIT, OPÁL, MĚSÍČNÍ KÁMEN)

 

amethyst
Ametyst

Ametyst
Působí příznivě proti bolestem a to jak fyzickým, tak duševním. Přináší útěchu a mírní žal, duševní poruchy a neurozy všeho druhu. Pomáhají při odvykání závislosti na drogách. Chrání před špatnými sny. Posiluje rodinné a přátelské vztahy, mírní spory. Tím vším vám rád poslouží, pokud ho nabijete měsíční energií, postačí jednou za měsíc.

 

 

 
 

Růženín
Růženín

Růženín

Růžově zbarvený křemen je velice často spojován s láskou a sebeláskou. Posiluje trpělivost, rozvíjí inspiraci a fantazii. Je ochráncem lidské duše. Posiluje srdce a jeho činnost včetně cévního systému. Dobře poslouží při zdolávání strachu a stresu. Odvádí z těla přebytečnou vodu a pomáhá při léčbě dlouhodobých onemocnění. Posiluje partnerské vztahy, mírní hádky a nedorozumění.Na přímém slunci jeho barva bledne a vytrácí se. Po použití se doporučuje opláchnout čistou vodou. ( Použitím se rozumí přikládání na tělo, v případě dekorace bytu jedenkrát týdně opláchneme také.)

 

Křišťál

Křišťál, křemen

Po celé zemi byl vždy považován jako léčivý a magický kámen. Pohled skrz kámen do slunce uklidňuje a pomáhá utřídit myšlenky. Obsahuje všechny barvy spektra. Očišťuje duši a tělo, filtruje negativní záležitosti a snaží se přitáhnout to pozitivní. Říká se, že je klíčem k moudrosti a umožňuje nám vidět svět očima spravedlnosti a porozumění. Pomáhá překonat strach z neznáma. Čistí se teplou vodou a nabíjí se na přímém slunci.

 

 

 

Achat
Achát

Achát

Je odrůda pruhovaného chalcedonu, jeho vrstvičky se střídají s vrstvičkami opálu, jeho jméno je odvozeno od starověké řeky Achates v jižní Sicílii (dnes Dirioll). Achátů je mnoho druhů a barev. Je talismanem umělců, prodlužuje život, a jeho nositel se jeví pro opačné pohlaví atraktivnější. Přináší do života štěstí, přátelství, přízeň a náklonnost lidí. Pozor maminky usnadňuje porody. Minerál čistíme pod proudem vlažné vody. Další možnost je nabití na přímém slunci.


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.