Lenošením ke zdraví

Zdraví si udržujeme každý různým způsobem. Aktivnější jedinci, kteří rádi sportují mají oproti lenivcům jisté výhody. Pro ty nejlenivější jsou také způsoby, ale není jich tolik. Jednou z nich je třeba návštěva solné jeskyně. Jedná se o speciálně vybavenou místnost se solí z Mrtvého moře, kterou je ,,jeskyně“ pokryta. Konkrétně v Brně existují různé alternativy, jak čas v této jeskyni strávit.


Pokud si chcete zarelaxovat, protáhnout ,,hrudní košíčky“a odpočinout od všudy přítomného stresu, zajděte si užít bez dětí. V mnohých solných jeskyních je k tomu vyhrazen konkrétní čas, aby se náhodou nestalo, že vám rozverné dítko bude chtít na památku hodit trošku té soli do očí či kamkoliv jinam. Bude vám zajištěno polohovací lehátko, deka, relaxační muzika. Mnohdy vám obsluha nabídne i parafínový zábal a různé druhy doplňkového zboží, které může v tomto čase posloužit jako pěkný dárek pro rodinu k Vánocům. Vydáte-li se do jeskyně ,,pro děti“, vyřádí se v solném pískovišti, mohou sledovat barevná světýlka, poslouchat hudbu, hrát si s rodiči, ale hlavně je tato návštěva vhodná při respiračních onemocněních, různých druzích kožní vyrážky, vysokém krevním tlaku, nervových onemocněních, onemocněních srdce a cév, nedostatečné činnosti štítné žlázy nebo jen tak pro radost a osvěžení dětských aktivit.

Takže pokud hledáte hodinku klidu, pohody a ,,volného dýchání“je tato aktivita více než vhodná. Prevencí k trvalému zdraví a lenošení zdar! 🙂


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..