Líčení pomocí štětců

Líčení je pro většinu žen každodenní rutinou. Každá má svůj styl a způsob, kterým se líčí. Pokud je příležitost obvykle se při večerním líčením trochu přitlačí a celý make-up je výraznější. Stále populárnější se mezi širokou veřejností stávají kosmetické štětce. Toto dříve nářadí profesionálních maskérů se postupně stává dobrým pomocníkem mnohých dam. Jak se ale ve štětcích vyznat?


Mezi základní kosmetické štětce se řadí:

  • Štětec na oční linky – eyliner brush
  • Štětec na oční stíny – blending brush
  • Štětec na make-up – foundation brush
  • Štětec na tvářenku – blush brush

Tato čtverka je ideální pro začátečnice s prací se štětci. Na trhu je jich nespočet. Dají se koupit jednotlivě nebo v sadách, v drogériích nebo internetových obchodech. Štětce mají různou cenu a také různou kvalitu. Pro začátek se, ale nedoporučuje investovat příliš. Je potřeba se s nimi naučit pracovat a tím také získat praxi, díky níž si pak každá žena zvolí svůj oblíbený štětec. Obecně se od štětců požaduje, aby měly dostatečně měkké a husté štětiny. Musejí být snadno udržovatelné a nesmí z nich štětiny vypadávat. Pokud narazíte na štětce, které jsou tvrdé, budou se vám pomocí nich špatně aplikovat oční stíny na víčka.

Proč používat štětce?

Štětce se používají hlavně pro jejich snadnou manipulaci. Pomocí nich je stínování očí jednodušší. I s levnější kosmetikou docílíte dlouhodobého efektu. Namalovat oční linky pomocí štětců je velmi jednoduché. Make-up bude konečně na tváři nanesen rovnoměrně.

Mezi další kosmetické štětce patří štětec na pudr, štětec na korektor a univerzální štětec kabuki – což je malý cestovní štětec, díky němuž se dá nanést make-up, tvářenka, bronzer, rozjasňovač a pudr.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.