Jak výhodně používat kreditní kartu

V dnešní době se snad každý setkal s kreditní kartou. Možná vám byla nabídnuta ve vaší bance, již připravena k použití přišla poštou anebo sami zvažujete, že ji budete používat. Jak, ale nenaletět a používat kartu tím nejvýhodnějším způsobem?


Princip kreditní karty

Kreditní karta je platební karta s revolvingovým úvěrem. To znamená, že z karty můžete prostředky čerpat opakovaně. S touto kartou platíte u obchodníků nebo vybíráte z bankomatu. Výše splátky se odvíjí od čerpání. Na každé kartě je nastavený limit, tedy maximální částka, s kterou její majitel disponuje.

Výhody kreditních karet

Bankovní domy se předhánějí ve výhodách, které nabízejí svým klientům. Je ale potřeba číst mezi řádky a používat kartu chytře, aby vydělávala svému majiteli a ne bance.

Společnou výhodou karet je bezúročné období. Délka tohoto období je různá, záleží na typu karty. Můžeme říct, že je od 40 do 60 dní. V tomto období je možné vrátit půjčené peníze na kartu a to zcela bez úroků. Pozor si musí dát držitel karty na včasné vrácení prostředků, jinak se mu bude úrok počítat od jeho výběru. Některé banky mají navázáno bezúročné období na použití kreditní karty pouze u obchodníků.

Vrácení procent z každého nákupu je další výhodou, kterou můžete s kartou získat. Proto se doporučuje platit s kartou co nejvíce nákupů a tím vlastně „vydělávat“.

Věrnostní programy spojené s kartou některé karty mají předem určené partnery, díky nimž získáváte různé bonusy za platbu kartou. Jde například o slevy výrobků, získávání bodů, dárků atd.

Jak na to?

Nejvhodnější je s kartou platit u obchodníků a vyhnout se výběrům z bankomatu (jinak zaplatíte vysoké poplatky za výběr). Kartu používat u obchodníků, o kterých víte, že spolupracují s vaší bankou a za platbu získáte nějaký bonus. A vždy vrátit celou půjčenou částku v bezúročném období.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.