Hit letošních Vánoc ,,JEŽEČEK“

Ježek bělobřichý

Ježek bělobřichý je roztomilé malé zvířátko, které láká malé děti k chovu a jejich rodiče dohání k nákupnímu šílenství. Pejsci a kočičky zůstanou tento rok upozaděny, ježek je se svou pomalou chůzí a elegancí přebíhá, a to nemusí být zmíněný v televizní reklamě, pohádce nebo na pultech hračkářství.


Rodiče ,,Srblíky“trochu zklamu, když prozradím, že se nejedná o běžného ježka, na kterého natrefíte, když se potácíte domů z hospody, práce nebo ze záletů. Je také jedno, kde v ČR bydlíte, protože tento roztomilý ježeček pochází z USA, kde byl domestikován a šlechtěn v průběhu uplynulých třiceti let. Je menší, roztomile vypadá a vlastní prý dokonce příjemnou povahu. Dokonce nemá blechy!

Kdo si však myslí, že ježounkovi stačí pohodit trochu toho žrádla, jinak je bez práce, ten se pořádně plete. Výběh pro tohohle prďouse musíte čistit denně, taktéž měnit vodu a potravu. Milují jakékoliv kočičí i psí konzervy, vařená kuřecí srdíčka, šunku, ale obzvlášť červíky, které koupíte v každém zverimexu. Ježci nemají velké požadavky na svoji domovinu, postačí jim větší plastová krabice, která však musí být dostatečně vysoká, protože zdolání překážek je pro ně výzvou a cestování vyloženě milují. Proto se může stát, že je najdete v pootevřené skříni, koši s čistým prádlem, schoulené a spící v botě a tak dále. Pokud je zdárně objevíte a vrátíte do jejich domečku, určitě oceníte konopnou podestýlku, která pohlcuje pachy a dobře se udržuje.
Kde si tohohle mazlíčka pořídit?

Mno přece napište Ježíškovi :-). Pichlavé Vánoce


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.