Atraktivnost ženy nezáleží na věku

Pokud by tomu tak bylo, jisto jistě by byly za pár let v kurzu devítileté holčičky s plastikami. Reklama na kosmetiku, estetické zákroky a oblečení, které zkrátka musíte mít nebo jste out je přehršel. Samozřejmě muže zaujme efektivní výsledek, to že k němu přispěly i počítačové programy, v kterých se dá vše objednat na míru zůstává upozaděno.
Erika (39 let, dvě děti) – Manžel už mě vážně rozčiluje. Vždycky když doleze z práce, lehne si k televizi nebo hraje hy na mobilu a nic s ním nehne. Je tlustej a celkově už mi vůbec nepříjde přitažlivý, někdy mám pocit, že k němu spíš cítím odpor. Nemá žádné koníčky a děti ho pořádně taky nezajímají…


lesničky
Krása ženy

Erika má ve skutečnosti nadváhu a je hodně vázaná na rodinu. Děti nevede k samostatnosti, ale vychovává je tak, aby na ní byly co nejvíce zavislé. Kromě kontrolování dětí a peskování manžela ji baví vysedávání na kafíčku se sousedkami, které smýšlejí podobným směrem jako ona. Rozebírají řešení životních situací svých kamarádek, která má milence, která má neschopného manžela, a která je sama neschopná a manžela by s ní z fleku měnily.
Kdo je tady na vině? Měla by se Erika rozvést, když je s manželem tak nespokojená? Sama je líná a měla by se sebou něco začít dělat?
Je to prostě na ní. Někteří lidé si pouze chronicky stěžují ,ale jsou se svým životem prostě spokojení a nechtějí nic měnit, pouze mají potřebu si neustále na něco stěžovat. Pokud chce člověk skutečně problémy řešit, více činí a méně mluví. Ale zpět k ústřednímu tématu atraktivnosti. Pokud je žena aktivní, zdravě sebevědomá a udržovaná, určitě muže zaujme. Otázka je, jestli z ní potom chtějí mít partnerku nebo pouze milenku. A další otázka následuje, která role ve vztahu vám více vyhovuje? Podle povahy, životních cílů, pohodlnosti a dalších různých aspektů se třeba jen podvědomě rozhodujeme, která role nám více či méně vyhovuje. Každého ale za čas chytnou roupy a rád by si vyzkoušel, jaké to je v té jiné roli. Milenkám přestanou stačit náhodné schůzky, přestanou se spokojovat s časem, který na ně zbyl, případné dárky jim již přestanou být vhod a v neposlední řadě taky často nechtějí zůstat pouze milenkami, ale ve skrytu duše doufají, že se stanou manželkami. Manželky naopak již unavuje neustálý stereotyp výchovy dětí a starání se o domácnost, což ruku na srdce muži nejsou schopni pořádně dlouhodobě docenit. Ozvou se až ve chvíli kdy není uklizeno podle jejich představ.

sexi man
Dokonalost neexistuje

Tyto ženy se často přestávají o svůj vzhled dostatečně starat, protože to považují za marnivost, vždyť čas strávený nad vlastním vzhledem leze využít mnohem efektivněji. Proto ho upozadí až na poslední místo, což je jim za čas taky vytýkáno. Muži si často vybírají za milenky ženy, které jsou pro ně nějakým způsobem atraktivní. Často jsou samostatné, finančně nezávislé, oblíbené v kolektivu. Taková ta žena na chlubení před kamarády, řeklo by se. Takové si vybírají muži, kteří mají vysoké sebevědomí, mají stále potřebu lovit, ale na druhou stranu nemají potřebu někomu viset na krku. Dalším protipolem jsou muži, kteří nemají skoro žádné sebevědomí nebo snahu, ti urážejí vlastní ženu a ještě k tomu mají milenku. Často je tato milenka ve svízelné situaci a stává se na svém milenci z určitých důvodů závislá, považuje ho téměř za svého manžela nebo životního partnera a nevěrný muž tak využívá výhody na všech stranách. Doma je o něj postaráno, neexistuje, že by se ocitl ve dveřích a již neměl servírované jídlo na stole. Neustále zdůrazňuje, jak je pracovně vytížený, co mu doma všechno vadí a poté se zbalí a jde za milenkou, u které hledá jiná potěšení. Nutno podotknout, že obě zmiňované ženy mohou vypadat stejně a jejich životý stereotyp je dost podobný. Tak co s tím dělat? V ničích silách není někoho násilně změnit. Můžete upozornit muže, že se k vám nechová tak, aby vám to bylo příjemné, ale změnit ho nemůžete. Začněte u sebe! Hodinka denně, kdy se budete starat o sebe je minimální doba na to, aby jste se znovu cítila jako žádaná žena a nezapadala jen do některé životní role. Nežijeme v pohádce, na málo kterou Popelku čeká princ, který jí spasí. Všichni dospělí jedinci bez ohledu na pohlaví chodí do práce. Takže všichni si přirozeně zasloužíme odpočinek. S atraktivností se zvyšuje šance najít si lepší práci, lepšího partnera, lepší život. Ať už se to někomu líbí nebo ne, tak je naše společnost nastavena. Nikdo vám nedá práci jen proto, že vás lituje, protože by sám zkrachoval. Většina maminek po mateřské práci nedostane místo z důvodů, že by měla děti, ale z důvodů, že na to vypadá a přizpůsobuje tomu i své chování. Křičí z ní, vše mi je jedno, jen děti ne! Najděte si svoje koníčky, svůj volný čas, svoje místo, kde si budete připadat v bezpečí, čím víc takových míst bude, tím lépe. Nebudete se tak bát změn a nesetrváte ze strachu ve stereotypu, který vám už nemusí vůbec vyhovovat. Šťastná žena, je atraktivní žena!


O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.