10 pravidel jak přežít vánoční šílenství

  1. Nekupovat dárky na dluh. Nikdy! Pokud nejste schopni ročně na dárky odkládat dostatečné množství peněz, nebudete schopni ani půjčku splácet, ať už komukoliv.
  2. Snažte se odprostit od pracovních povinností. Kdo si vzal v době adventu dovolenou, udělal jedině dobře. Kdy jindy vypnout, než o Vánocích.
  3. Vyhýbejte se přelidněným místům. Dárků máte určitě dost, už si jen honíte špatné svědomí z toho, že pro vás někdo nebyl tak dobrý, aby dárek získal dříve.
  4. Lepší špinavá okna, než špinavá mysl.
  5. Neradi slavíte Vánoce? Nikdo vás do toho nemůže nutit.
  6. Rádi slavíte Vánoce? Oslavte je po svém. Každá rodina má jiné tradice a jinou představu.
  7. Musíte na Štědrý den do práce? I tam lze navodit při troše představivosti slavnostní atmosféra, pokud o ni stojíte. Jak se jako mladí těmto ,,šichtám,, vyhnout? Pořiďte si dítě :-).
  8. Většina lidí nadává na naši materialistickou společnost. Vánoce začínají postrádat tu správnou atmosféru, vytrácí se to kouzlo. Všichni to ví, všichni o tom mluví a všichni se pak vydáme na Štědrý den do obchodů, kde nadáváme, co tam všichni ještě děláme.
  9. Největší vánoční zásluhu budete mít pokud své seniorské části rodiny zaručíte ,,bezpečné Vánoce,,. V pološeru svíček se dobře podřimuje a požár takto vzniklý dobře zahřeje…Staří lidé nechtějí měnit svoje letité zvyky (zlozvyky) a těžko je přemluvíte, aby si místo otevřeného ohně (svíček) pořídili modernější a bezpečnější verzi výzdoby. V současnosti jde všechno krásně skloubit, stačí představivost a rozumnou cestou těm starším z nás otevřít oči a přinutit chvilku poslouchat nás a naše dobré rady.
  10. Veselé Vánoce! (To mluví za vše.)

O Petra P. 50 Článků
Hyperaktivní maminka s velkou vášní ke knížkám, kafíčkování s kamarádkami a nadšenec pro vše nové.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.